پنجشنبه 6 تير 1398  
برنامه های ویژه 9 دی در کتابخانه های شهرستان درمیان- سری دوم-3

برنامه های ویژه 9 دی در کتابخانه های شهرستان درمیان- سری دوم-2

برنامه های ویژه 9 دی در کتابخانه های شهرستان درمیان- سری دوم-4

برنامه های ویژه 9 دی در کتابخانه های شهرستان درمیان- سری دوم-1
به مناسبت 9 دی برگزار شد؛ برنامه های ویژه فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان-2 کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان به مناسبت نهم دی ماه، «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» برنامه های متنوع فرهنگی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب و نشست قصه گویی از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه های عمومی علامه امینی، خیّران و شهید رجایی شهرستان درمیان بود.
معرفی و جمع خوانی کتاب «حماسه 9 دی» در کتابخانه های شهید رجایی و علامه امینی
به مناسبت نهم دی ماه «روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» کتاب «حماسه 9 دی» گرداوری شده توسط سعید صلح میرزایی در کتابخانه علامه امینی قهستان و شهید رجایی طبس مسینا شهرستان درمیان معرفی و سپس جمع خوانی شد.
انتشارات انقلاب اسلامی قبل از این کتاب، سه اثر پیرامون فتنه ۸۸ منتشر کرده بود؛ با عناوین: شرح ماجرا، نقشه نقشه بر آب و کالبدشکافی فتنه ۸۸. این اثر نیز گرچه مشتمل بر بیانات گوهربار مقام معظم رهبری است؛ اما جهت نگاه این کتاب با سه اثر گذشته متفاوت است. این اثر با رعایت سیر تاریخیِ بیانات معظم له، مخاطب را با تاریخ همراه می‌کند و این همراهی، فواید متعددی را برای او به همراه خواهد داشت. مخاطب نکته‌سنج، مدیریت میدانی رهبر عزیز را خواهد دانست و خواهد فهمید که به آگاهی رساندن عموم مردم چقدر سخت و زمان بر است.
معرفی و جمع خوانی کتاب «کوچ لبخند» در کتابخانه خیّران روستای درمیان
کتاب «کوچ لبخند: شرح زندگی و خاطرات شهید علی قمی کردی» در کتابخانه خیّران روستای درمیان معرفی و جمع خوانی شد. این کتاب، مشتمل بر بیان سرگذشت شهید «علی قمی کردی» از شهدای کردستان و بازنویسی خاطراتی از وی است که توسط خانواده، دوستان و همرزمان وی روایت شده است. عناوین برخی مندرجات کتاب، عبارتند از: قمی در قاف، ما با خمینی هستیم، اولین جراحت، ضریح دست امام، شیر کردستان، مداح اهل بیت(ع)، ارتفاعات اشنوزنگ، معلم اخلاق، دیار مظلومان و قمی به دیدار خدا رفت.
نشست قصه گویی در کتابخانه خیّران روستای درمیان
قصه گویی، قدیمی ترین شکل ادبیات است. در روزگاران کهن، تاریخ، سنت ها، مذهب، آداب، قهرمانی ها و در واقع غرور قومی به وسیله قصه گوها از نسلی به نسلی دیگر منتقل می شد. قصه گو از گذشته ها، ماجراهای  قهرمانان و از پستی های دشمن قصه ها داشت. از خدایان و اهریمنان، از نیروهای ماورای طبیعت و جادویی سخن می گفت. قصه گو در بافت این گونه جامعه های ابتدایی، همواره شخصی مرکز توجه بوده است. در روزگاران کهن، قصه گو نه تنها به آموزش آداب و قوانین فرهنگ جامعه خود می پرداخت؛ بلکه مردم را سرگرم نیز می کرد و با قصه هایش چنان تور سحرآمیزی می بافت که هنوز هم اگر از آنها برای سرگرمی استفاده شود، می تواند تخیل شنونده را در دام خود بیندازد. در همین راستا و با هدف ایجاد سرگرمی و آشنایی کودکان با حیوانات ماقبل تاریخ، قصه حیوانات ماقبل تاریخ از کتاب «حیوان های ماقبل تاریخ» نوشته پیتر زلینگر برای کودکان بیان شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 603