دوشنبه 27 خرداد 1398  
برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری دوم-1

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری دوم-2

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری دوم-3

برنامه های نیمه اول شهریور کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند-سری دوم-4
در نیمه اول شهریور ماه برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند 2 کتابخانه های عمومی شهرستان بیرجند در نیمه اول شهریور ماه، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی بودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی شهدای باقریه و الغدیر بیرجند، برنامه هایی از قبیل نمایشگاه کتاب، نشست جمع خوانی، معرفی کتاب، کارگاه رنگ آمیزی و نشست بلندخوانی برگزار کردند.
نمایشگاه تازه های کتاب در کتابخانه شهدای باقریه
به مدت یک هفته، نمایشگاه کتابی از تازه های کتاب با 51 عنوان در رده سنی کودک برپا کرد. کتاب هایی که جزء اولین مرحله انتخاب کتابدار بود و بعد از دریافت، ثبت و آماده سازی به منظور اطلاع اعضای کودک از کتب جدید در قالب نمایشگاه در معرض دید مراجعان قرار گرفت.
نشست جمع خوانی کتاب «زیارت خانه خدا» در کتابخانه شهدای باقریه
همزمان با عید قربان، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «زیارت خانه خدا» نوشته محمدحسین فلاح با حضور جمعی از کودکان علاقه مند به کتاب و مطالعه برگزار شد.
در این کتاب، کودکان با زبان ساده با اماکن و مناسک حج آشنا می شوند و شاید پاسخگوی خیلی از سؤالات آن ها در این زمینه باشد. شایان ذکر است که در نشست های بلندخوانی، یک کتاب توسط کودکان با صدای بلند خوانده می شود و می توان گفت که یکی از مؤثرترین شیوه های علاقه مندکردن کودکان به خواندن کتاب و ضامن رشد ذهنی آن هاست.
نشست معرفی و جمع خوانی کتاب «روی دست آسمان» در کتابخانه شهدای باقریه
به مناسبت عید غدیر خم، جمعی از نوجوانان کتابخانه گرد هم آمدند و به خوانش کتاب «روی دست آسمان» نوشته مهدی خدامیان آرانی پرداختند.
این اثر، گزارشی از حوادث مربوط به «غدیرخم» و پس از آن است. به طوری که خواننده با مجموعه حوادثی که در سال آخر زندگی پیامبر(ص) روی داده است، آشنا می شود. نویسنده کتاب با مطالعه کتاب‎های متعدد تاریخی ابعاد مختلف این حادثه بزرگ را با زبان داستان به تصویر کشیده و با برجسته نمودن برخی موضوعات از وقایع مربوط به غدیر و قرار دادن آن ها در ذیل عنوانی جداگانه به بازگویی حوادث و خاطرات مربوط به آن پرداخته است. به طور کلی این کتاب قصد دارد تا تصویری واضح از غدیر در ذهن خواننده ایجاد کند.

برگزاری کارگاه رنگ آمیزی در کتابخانه شهدای باقریه
کارگاه رنگ آمیزی از ویژه برنامه های دهه امامت و ولایت بود که با حضور جمعی از کودکان با توزیع و رنگ آمیزی کاربرگه هایی با تصاویر مرتبط با عید قربان و غدیر خم برگزار شد. هدف از برگزاری این کارگاه، ایجاد فضایی شاد و همراه با سرگرمی در جهت فرهنگ سازی برای این دهه بود.
جلسه بلندخوانی «بیعت غدیر» در کتابخانه شهدای باقریه
در آستانه عید سعید غدیر خم، کتابخانه شهدای باقریه در نشست بلندخوانی برای خواندن کتاب «بیعت غدیر» میزبان جمعی از کودکان کتابخانه بود. لازم به ذکر است که این جلسه با هدف ترویج فرهنگ غدیر در بین کودکان در قالب نشست بلندخوانی برگزار شد؛ نشستی که در آن کودکان ضمن تقویت مهارت خواندن در لذت خواندن کتابی هم مضمون با ایامی که در آن به سر می بردند، سهیم شدند.
نمایشگاه تخصصی کتاب غدیر در کتابخانه الغدیر
به مناسبت عید سعید غدیر، نمایشگاه کتابی تحت همین عنوان در کتابخانه عمومی الغدیر برپا شد. در این نمایشگاه، کتابهایی با موضوع غدیر و ولایت در معرض دید علاقه مندان قرار گرفت. تعدادی از عناوین کتاب به نمایش درآمده عبارت بودند از: تجلی ولایت، روی دست آسمان، حماسه غدیر، غنچه غدیر غریب، غدیر در اسلام، هزار و یک نکته درباره غدیر، اسرار غدیر، بیعت غدیر چرا شکسته شد؟، مدرسه سبز غدیر و جلوه های غدیر.
نمایشگاه تازه های کتاب شهریور ماه در کتابخانه الغدیر
در این نمایشگاه، کتاب های تازه رسیده به کتابخانه در معرض دید مراجعان قرار گرفت. بخشی از عناوین کتاب ها به شرح ذیل می باشد:
مفهوم شهروندی در شهر ساسانی، عقاید یک دلقک، رنگین کمان زندگی، غزلواره ها، امثال و حکم مردم خراسان جنوبی، صحبت سجاده ها، راهنمای جامع پرورش گل و گیاهان معروف جهان، فرهنگ جامع و کاربردی دیپلماسی، توسعه گردشگری و فروپاشی.
این نمایشگاه ها مورد توجه اعضا و مراجعان قرار گرفت؛ به طوری که تعداد زیادی از تازه های کتاب قبل از اینکه وارد مخزن کتابخانه شوند، به امانت رفتند.

بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 215