جمعه 4 بهمن 1398  
در اولین هفته از اردیبهشت ماه برگزار شد؛ سه نشست جمع خوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس در هفته اول اردیبهشت ماه، سه نشست معرفی و جمع خوانی کتاب برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه های عمومی قائم(عج) و علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس، در اولین هفته از اردیبهشت ماه، برنامه هایی از جمله نشست معرفی کتاب، جمع خوانی، جلسه انجمن ادبی و نمایشگاه کتاب را برگزار کردند.
معرفی و جمع خوانی کتاب «مهربان ترین پیامبر» در کتابخانه قائم(عج) فردوس
در این نشست، ابتدا زینب کدخدائی، مسئول کتابخانه قائم(عج) به معرفی کتاب «مهربان ترین پیامبر» نوشته غلامرضا حیدری ابهری از مجموعه کتابهای طرح کتابخوان فروردین 98 پرداخت و در ادامه بخش هایی از کتاب توسط کودکان خوانش شد.
این کتاب، داستان زندگی حضرت محمد(ص) به صورت جذاب و خواندنی است و  کوشیده است در 10 فصل مخاطب را به طور کامل با پیامبر(ص) آشنا کند. فصل اول به شرح زندگی پیامبر(ص) و فصل دوم به سبک زندگی ایشان می‌پردازد. در فصل سوم سخنان ایشان آمده است. در فصل های چهارم و پنجم حکایت های کوتاه و بلندی درباره‌ ایشان به چشم می‌خورند. فصل شش به قصه‌گویی های پیامبر(ص) و فصل هفت به پیامبر(ص) در قرآن پرداخته است. پاسخ به سؤالات شما درباره‌ پیامبر اکرم(ص)، آثار تاریخی مذهبی مکه و آثار تاریخی مذهبی مدینه، به ترتیب عنوان های فصل‌های بعدی هستند.
معرفی و جمع خوانی کتاب «برادر من تویی» در کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه
در این نشست که با حضور تعدادی از اعضای انجمن ادبی کتابخانه برگزار شد، کتاب «برادر من تویی» نوشته داوود امیریان و کتاب «به نام یونس» نوشته علی آرمین از سری کتابهای کتابخوان فرودین ماه 1398 توسط طیبه عابدینی، مسئول کتابخانه معرفی شد و سپس بخش هایی از کتاب «برادر من تویی» توسط اعضا جمع خوانی شد.
«برادر من تویی» از سوی انتشارات کتابستان معرفت به جاپ رسیده است و امیریان در این داستان دلاوری ها و شجاعت یکی از بزرگترین مردان تاریخ اسلام، عباس ابن علی(ع) برادر امام حسن(ع)، امام حسین(ع) و حضرت زینب کبری(س) را به تصویر می‌کشد. عباس(ع)، شیرمردی است که از نوجوانی پای در میدان نبرد علیه سپاه کفار و منافقین، جنگاوری و رشادت خود را بارها و بارها به نمایش گذاشت. این اثر، زندگینامه ای داستانی است که در عین وفادار بودن به منابع تاریخی، جذابیت های فراوان داشته و خواننده را تا آخر با خود همراه نگه می دارد.
معرفی و جمع خوانی کتاب « چهارمی ها: نمایشنامه های مدرسه ای» در دبستان دخترانه شهیدان محب راد باغشهر اسلامیه
در این نشست که با حضور 12 نفر از دانش آموز دبستان دخترانه شهیدان محب راد برگزار شد، فاطمه صالح نیا کتابدار کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه به معرفی کتاب «چهارمی ها: نمایشنامه های مدرسه ای» پرداخت و در ادامه نمایش اول این کتاب جمع خوانی شد.
این کتاب، دربردارنده پنج نمایشنامه برای گروه سنی (ب) و دانش‌آموزان دوره ابتدایی با نام های «اگر فیل ها بال داشتند»، «مرغ ماهی‌خوار؛ قصه بخت نجفقلی»، «ناشنوا و بیمار» و «کودک باهوش» است. «اگر فیل ها بال داشتند» داستان فیل کوچکی است که آرزو می‌کند بال داشته باشد تا بتواند مانند پرنده ها پرواز کند و با آنها دوست شود؛ اما وقتی آرزویش برآورده شده و بال در می‌آورد، نه تنها پرنده ها با او دوست نمی‌شوند، بلکه بقیة فیل ها هم از او ترسیده و می‌گریزند. بچه فیل که خیلی احساس تنهایی می‌کند، آرزو می‌کند که دوباره به شکل اول خود برگشته و شبیه همه فیل ها شود. در پایان این جلسه و با هدف استعدادیابی دانش آموزان در خصوص نشست نمایش نامه خوانی در کتابخانه، اولین جلسه تمرین نمایش نامه خوانی با انجام تست صدا از دانش آموزان صورت گرفت. گفتنی است مقرر شد، جلسات نمایش نامه خوانی از ابتدای اردیبهشت ماه، ماهانه 2 جلسه در کتابخانه علامه شیخ مفید برگزار شود.
دومین نشست کانون ادبی با حضور شاعران شهرستان در کتابخانه علامه شیخ مفید
دومین نشست از سری نشست های آموزشی کانون ادبی با حضور شاعران شهرستان فردوس و باغشهر اسلامیه در کتابخانه علامه شیخ مفید برگزار شد. در این جلسه، ادامه بحث قالب های مختلف شعری بیان شد و در ادامه هر کدام از شاعران به قرائت تازه ترین شعر خود پرداختند و نقد و بررسی ساختاری شعرها انجام گرفت. در این جلسه، همچنین به مناسبت ایام ماه مبارک شعبان تعدادی از شاعران، سروده های خود با موضوع امام زمان(عج) را قرائت کردند.
نمایشگاه کتاب تازه های اهدایی «ویژه کودک و نوجوان» در کتابخانه علامه شیخ مفید
در دومین مجموعه از سلسله «نمایشگاه های تازه های اهدایی» درسال 1398، 33 جلد کتاب از تازه های نشر که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خیرین و اعضا به کتابخانه اهدا شده بود، تحت عنوان کتب اهدایی «ویژه کودک و نوجوان» از 3 اردیبهشت ماه به مدت یک هفته در معرض بازدید علاقمندان قرار گرفت.
در این نمایشگاه، کتابهایی نظیر مجموعه 8 جلدی «کی بود؟ کی بود؟» سروده افسانه شعبان نژاد، مجموعه 10 جلدی «خانه های آسمانی» و «شهر آسمانی» نوشته ابوالفضل هادی منش، ویژه کودکان و کتابهای «حومه سکوت» نوشته مریم عزیزی، «گنجشک استخوانی» نوشته زانا فریلون، «پتش خوارگر» نوشته آرمان آرین و قصه های پریان نوشته اندرولانگ، ویژه نوجوانان به نمایش گذاشته شد.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 124