دوشنبه 27 خرداد 1398  
1

2

3

4
همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس برگزار شد؛ برنامه های فرهنگی ویژه در کتابخانه ملاعبدا... بشروی همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای اجرای برنامه های فرهنگی کنگره 2000 شهید استان، جلسه بزرگداشت شهید حسن جهانیان وخاطره گویی توسط خواهر شهید با حضور نوجوانان و جوانان عضو کتابخانه در محل کتابخانه ملاعبدا... بشروی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بشرویه، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و در راستای اجرای برنامه های فرهنگی کنگره 2000 شهید استان، جلسه بزرگداشت شهید حسن جهانیان وخاطره گویی توسط خواهر شهید با حضور نوجوانان و جوانان عضو کتابخانه در محل کتابخانه ملاعبدا... بشروی برگزار شد. در این جلسه خانم صدیقه جهانیان خواهر شهید جهانیان با بیان خاطراتی از کودکی و و چگونگی شهادت او مطالبی عنوان کرد. وی به ویژگی های اخلاقی  شهید از جمله مسئولیت پذیری، کمک به مستمندان، کمک به خانواده در مخارج زندگی، مهربانی و... اشاره نموده و از مبارزات شهید در اوایل انقلاب بر علیه رژیم شاه و دستگیری عوامل آنها در منطقه بشرویه و نحوه شرکت در بسیج و سپاه پاسداران و اعزام به جبهه های جنگ مطالبی برای نوجوانان نقل نمود که بسیار مورد توجه و استقبال اعضا قرار گرفت. شهید جهانیان در تاریخ 18/4/1328 در شهرستان بشرویه در خانواده ای مذهبی بدنیا آمد تحصیلات اولیه را در محل تولد خود گذراند و بعد از آن برای کمک به مخارج خانواده  مشغول به کار شد. درسال 58 بعد از پیروزی انقلاب  فعالیت خود را در بسیج آغاز و جوانان را به عضویت در بسیج و کمیته های مردمی ترغیب نمود. وی در عملیات واالفجر 1 در منطقه ابوغریب در تاریخ 6/2/62 به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

کتاب پایی که جا ماند نوشته سید ناصرحسینی پور است که توسط انتشارات سوره مهر در سال 1390 به چاپ رسیده است این کتاب خاطرات سید ناصر چهارده ساله است که به جبهه می رود و شانزده ساله است که در آخرین روزهای جنگ، در جزیره مجنون به اسارت عراقی ها درمی آید؛ در حالی که دیده بان است و در واحد اطلاعات فعالیت می کند. وقتی اسیر می شود یک پایش تقریباً قطع شده و به رگ و پوستی بند بوده است. با این حال تصمیم می گیرد در دوره بعد از اسارت باز هم دیده بان اتفاقات و حوادث باشد، اما این بار بدون دوربین و دکل. او دیده ها و شنیده هایش را در کاغذهای کوچکی که از حاشیه روزنامه ها و کتاب های ارسالی با رمز می نویسد و در لوله عصایش جاسازی می کند.


فرازی از وصیت نامه شهید جهانیان: ملت باید همیشه بداند دنبال روحانیت مبارز حرکت کند که روزی که احساس شود روحانیت از ملت جدا و ملت خدای ناکرده از دولت جداشده اول بیچارگی ما خواهد بود. چون در یک انقلاب که همه دست به دست داده اند باید اتحادشان حفظ شود و بدانید که پیروزی با ماست حق ثابت و پایدار است.

در پایان کتاب پایی که جا ماند توسط خواهر شهید جهانیان به اعضا معرفی شد.



بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 196