چهارشنبه 1 خرداد 1398  
انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-4

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-3

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-1

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-2

انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس-5
در آخرین جلسه انجمن کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید اسلامیه در سال 97 اجرا شد: آیین رونمایی از کتاب «ده زیبایی به نام کندلوس» کتاب «ده زیبایی به نام کندلوس» در آخرین جلسه انجمن کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس در سال جاری، با حضور نویسنده اثر، رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، در ششمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه که با حضور بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه و نیز اعضای این انجمن در کتابخانه مذکور برگزار شد، ضمن رونمایی از کتاب «ده زیبایی به نام کندلوس» از معصومه سادات لوایی، نویسنده اثر تجلیل شد.
بخشدار اسلامیه در این جلسه گفت: مطالعه و خواندن، فعالیت با ارزشی است که موجب پیشرفت جامعه در زمینه‌های مختلف از جمله فناوری، اقتصادی و اجتماعی می‌شود و در واقع کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود.
سلمان شبانی، افزود: پدید آوردن آثار علمی و فرهنگ مکتوب از توصیه های مهم اولیای دین است و به گسترش دانش کمک می کند و به عنوان یک میراث فرهنگی برای نسل های آینده ماندگار می شود.
ملیحه اسدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس نیز در این جلسه، در خصوص دو مصوبه در حال اجرای جلسات قبل، شامل ساختمان کتابخانه روستای باغستان و تجهیز و بازسازی سالن اجتماعات کتابخانه علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه مطالبی ارائه کرد.
در ادامه طیبه عابدینی، مسئول کتابخانه علامه شیخ مفید به بیان عملکرد یکساله انجمن و برنامه های پیش رو پرداخت و توضیحاتی راجع به مصوبات جلسات انجمن در طول سال جاری و کیفیت آن ارائه کرد.
همچنین معصومه سادات لوایی، نویسنده کتاب «ده زیبایی به نام کندلوس» ضمن معرفی اثر خود، خواستار همکاری بیشتر مسئولان در این حوزه شد.
وی گفت: این کتاب در مورد روستایی است به نام «کندلوس» که در کنار رودخانه واقع شده است و با آفرینش قصه ای از حیوانات این روستا به موضوع پاکیزگی و بهداشت می پردازد و توسط انتشارات آذر آبادی در سال جاری و برای گروه سنی (ب) منتشر شده است.
در ادامه جلسه، اشرف دباغ، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان فردوس ضمن تقدیر از نویسنده کتاب و  اهمیت نویسندگی در حوزه کودک گفت: داستان نویسی برای کودکان، راهی است برای انتقال آداب و رسوم و مسائل اجتماعی و اخلاقی که یکی از نیازهای کودکان امروز است و خوشبختانه در مورد این کتاب نیز بخشی از این مهم برآورده شده است.
در پایان جلسه، ضمن رونمایی از کتاب و به مناسبت روز زن از نویسنده کتاب و حزنی، مربی کلاس عروسک های دست ساز قصه گویی، با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
بررسی طرح هایی با هدف ترویج کتابخوانی در ایام نوروز در ششمین جلسه انجمن کتابخانه عمومی فردوس
در ششمین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان فردوس طرح هایی با هدف ترویج کتابخوانی در ایام نوروز بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس با حضور فرماندار و دیگر اعضای این انجمن در کتابخانه قائم(عج) فردوس برگزار شد.
فرماندار شهرستان فردوس در این جلسه با بیان اينکه اهميت به جايگاه کتابخانه و توسعه آن كمتر از مساجد نيست، گفت: ساخت كتابخانه قلم چي و تجهيز آن مي تواند در راستاي توسعه و پيشرفت علم و فرهنگ اين شهرستان گامی بزرگ بردارد.
 حسن میرزایي، ضمن اشاره به محدوديت هاي اعتباري و همچنين اهميت جايگاه کتابخانه ها براي گروه هاي مختلف سني و محصلان افزود: بايد از ظرفيت مشارکت خيّران و مردم در بحث تكميل و تجهيز كتابخانه قلم چي استفاده كرد.
ملیحه اسدی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردوس نیز در این جلسه ضمن قرائت دستور کار جلسه مبنی بر اجرای برنامه هایی با هدف ترویج کتابخوانی بین دانش آموزان گفت: با توجه به پیشنهاد وزیر آموزش و پرورش مبنی بر حذف پیک نوروزی و تأکید بر کتابخوانی، اداره کتابخانه های شهرستان فردوس آمادگی خود را مبنی بر همکاری با اداره آموزش و پرورش به منظور اجرای برنامه های کتابخوانی اعلام می دارد که برگزاری مسابقات کتابخوانی به همراه جوایز ارزنده از جمله این برنامه هاست.
در ادامه جلسه، فاتحی، کارشناس اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس شهرستان فردوس، گزارشی از روند اجرای کار کتابخانه قلم چی، بیان کرد و ادامه داد: در حال حاضر، کار دیوار چینی ساختمان در دست اقدام است و در صورت تحقق و پرداخت مساعدتهای مالی دکتر محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده شهرستان های فردس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی و حیدری مشاور معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور، می توان پروژه را تا مراحل خوبی پیش برد.
در ادامه برخی از مشکلات روند کار کتابخانه عمومی قلم چی فردوس، بررسی و پیشنهاداتی ارائه شد.
در پایان جلسه حسن میرزایی، فرماندار شهرستان ضمن بازدید از بخشهای مختلف کتابخانه، نشست صمیمی با اعضای کتابخانه داشت و اعضا مشکلات خود را مطرح کردند.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 3609