چهارشنبه 1 خرداد 1398  
برنامه های نیمه اول اسفند شهرستان درمیان-2

برنامه های نیمه اول اسفند شهرستان درمیان-4

برنامه های نیمه اول اسفند شهرستان درمیان-5

برنامه های نیمه اول اسفند شهرستان درمیان-3

برنامه های نیمه اول اسفند شهرستان درمیان-1
در نیمه اول اسفند ماه برگزار شد؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان کتابخانه های عمومی شهرستان درمیان در نیمه اول اسفند ماه سال جاری، برنامه های متنوع فرهنگی برگزار کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، نشست معرفی و جمع خوانی کتاب، قصه گویی، نشست کتاب خوان و مسابقه نقاشی، از جمله برنامه های برگزار شده در کتابخانه های امام حسین(ع)، خیّران، شهید رجایی و استاد احمدی بیرجندی شهرستان درمیان بود.
بازدید دانش آموزان مدرسه احمدی روشن  از کتابخانه عمومی استاد احمدی بیرجندی اسدیه
نونهالان و آینده سازان دبستان پسرانه شهید احمدی روشن شهر اسدیه، همزمان با ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) از کتابخانه استاد احمدی بیرجمندی بازدید کردند.
در این بازدید یک روزه، کودکان ضمن آشنایی با محیط و بخش های مختلف کتابخانه با نحوه عضویت و امانت کتاب و برنامه های فرهنگی کتابخانه آشنا شدند و در نشست قصه گویی نیز شرکت کردند.
برگزاری جلسه قصه گویی در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
کودکان از طریق داستان ها و افسانه ها با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند. تأثیرپذیری از شخصیت های قصه، تقویت قدرت فهم و بیان، پرورش خلاقیت، آموزش زبان و افزایش گنجینه واژگان کودکان نیز از دیگر تأثیرهای آموزشی و تربیتی داستان سرایی به شمار می روند. در واقع داستان، خلاقیت گسترده ای است که با آن هر فردی می تواند عقاید به ظاهر نامعقول را بازیابی، جایگزین و استفاده سازنده از آن ها را مطرح کند. در قرار هفتگی قصه گویی در بخش کودک کتابخانه استاد احمدی بیرجندی این بار قصه «مرغ علی قلی» برای بچه ها بیان شد.
قصه گویی از کتاب «مثل ها و قصه هایش» در کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
کتاب «مثل ها و قصه هایش» نوشته مصطفی رحماندوست است و از چند جلد تشکیل شده. در هر جلد، به قصه های یک ماه خاص از ماه های سال اشاره می شود. هر قصه این کتاب، مثلی است ایرانی که در دل هر قصه‌ای یکی دو ضرب‌المثل آورده‌ شده است. اگر به ضرب‌المثل بخش گفت‌و‌گو هم بپردازیم، با خواندن هر قصه کودک با سه ضرب‌المثل ایرانی آشنا می شود. همه قصه‌های این کتاب، ریشه در گنجینه پر ارزش فرهنگ مردم ایران زمین دارد و اصل قصه، ساخته ذهن نویسنده نیست. پرداختن به این قصه‌ها، به تقویت هویت ایرانی فرزندانمان کمک می‌کند و میان زندگی امروز آنها و ریشه دیروزشان پیوند ایجاد می کند.
معرفی و جمع خوانی کتاب «لباس عروسی» در بخش کودک کتابخانه استاد احمدی بیرجندی
به مناسبت فرار سیدن میلاد ام الائمه، حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر، کتاب «لباس عروسی» در بخش کودک کتابخانه استاد احمدی بیرجندی اسدیه معرفی و سپس جمع خوانی شد.
«لباس عروسی» جلد سوم از مجموعه قصه هایی از بانو فاطمه(س) به روایت حسین فتاحی است که تصویرگری آن را  فرهاد جمشیدی بر عهده داشته است. این مجموعه، ویژه گروه سنی (ب) و (ج) بوده و توسط انتشارات قدیانی به چاپ رسیده است.
کتابخانه خیّران روستای درمیان میزبان نشست کتاب خوان
در این نشست، پنج نفر به معرفی کتاب پرداختند.
«زندگانی بانوی بانوان» انتشارات نهضت سواد آموزی/ ارائه توسط: رضوان دادمهر (عضو کتابخانه)، «زندگانی فاطمه زهرا(س)» نوشته سید جعفر شهیدی، انتشارات فرهنگ اسلامی/ ارائه توسط: احمد خسروی (عضو کتابخانه)، «قطره از دریا نشانی می دهد» بازخوانی مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)، انتشارات مسیا/ ارائه توسط: مصطفی عبدالهی (عضو کتابخانه)، «امیر گل ها» نوشته حسین سیدی، انتشارات نسیم اندیشه/ ارائه توسط: رحمان یوسفی (عضو کتابخانه) و «بانوی ملکوت» نوشته آیت الله کریمی جهرمی، انتشارات بوستان کتاب/ ارائه توسط: محمد امین قطب (عضو کتابخانه).
معرفی و جمع خوانی کتاب «زندگانی فاطمه زهرا(س)» در کتابخانه شهید رجایی طبس مسینا
 کتاب «زندگانی فاطمه زهرا(س)» نوشته سید جعفر شهیدی، چاپ نشر معارف اسلامی، به نقل از حیات طیبه زهرا مرضیه(س) می پردازد تا الگوی مناسبی برای سبک رفتاری ما در مواجه با حوادثی از آن قبیل قرار گیرد. هدف نویسنده از نوشتن این کتاب، صرفاً گزارشگری و نقل تاریخ زندگانی دختر پیغمبر است. بنابراین بنایی بر نقد و بررسی حوادث آن دوران ندارد؛ اگرچه گاهی معترض آن می شود. نویسنده کتاب، کوشیده است تا حد امکان گزارش خود را بر اساس سندهای دست اول و یا نزدیک به دست اول، تنظیم کند تا احتمال تحریف و دست خوردگی آنها را کمتر کند. شهیدی، مقدمه کوتاه خود را در این اثر با آیه «نَحْنُ نَقُصُّ عَلَیکَ نَبَأَهُمْ بِالْحَقِّ» آغاز کرده و کتاب را گزارشی از سرگذشت بزرگترین بانوی اسلام، حضرت فاطمه زهرا(س)، ارائه می‌نماید و معتقد است آنچه در این مجموعه فراهم آمده، تنها سرگذشت زندگی شخصی نیست؛ بلکه نقل رویدادهایی آموزنده و عبرت‌آموز است و در در پایان، تأکید می‌کند پس از خواندن کتاب متوجه خواهید شد که سخنش به دور از گزاف و اغراق است.
مسابقه رنگ آمیزی در کتابخانه امام حسین(ع) روستای بورِنگ
همزمان با ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر و با هدف آشنایی کودکان با مقام والای آن بانوی بزرگوار و بزرگداشت مقام مادر، اعضای کودک کتابخانه امام حسین(ع) به رنگ آمیزی کاربرگه نقاشی با این موضوع پرداختند.
دبیرستان شهید اسماعیلی روستای بورنگ، میزبان نشست کتاب خوان مدرسه ای
در این نشست که به همت کتابخانه عمومی امام حسین(ع) برگزار شد، پنج نفر از دانش آموزان و مدیر مدرسه به ارائه کتابهایی که قبلاً خوانده بودند پرداختند.
«داستان یک انسان واقعی» نوشته بوریس پوله وی، انتشارات قدیانی/ ارائه توسط: فاطمه زهرا اژدری (دانش آموز)، «زندگانی حضرت فاطمه زهرا(س)» نوشته رضا شیرازی، انتشارات منادی تربیت/ ارائه توسط: نرگس محمودی (دانش آموز)، «احکام دختران» نوشته محمد وحیدی، انتشارات دارالعلم/ ارائه توسط: مهناز محمد پور (دانش آموز )،«سلام بر ابراهیم»، انتشارات شهید ابراهیم هادی/ ارائه توسط: فاطمه کیانی (دانش آموز)، «هفت آسمان جوانی»، انتشارات امیر العلم/ ارائه توسط: سمیه کیانی (دانش آموز) و «پرتوی از اسرار نماز» نوشته محسن قرائتی، انتشارات مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن/ ارائه توسط: زهرا دری (مدیر مدرسه).
معرفی و بلند خوانی کتاب «خیاط آسمانی» در بخش کودک کتابخانه امام حسین(ع)
به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و مادر، کتاب «خیاط آسمانی» از مجموعه قصه هایی از بانو فاطمه(س) نوشته حسین فتاحی، معرفی و توسط کودکان بلند خوانی شد.
این مجموعه، توسط  فرهاد جمشیدی تصویرگری شده و انتشارات قدیانی آن را منتشر کرده است.

 
بیشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1071