دوشنبه 27 خرداد 1398  
کلاس های آموزشی در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه-1

کلاس های آموزشی در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه-2

کلاس های آموزشی در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه-3

کلاس های آموزشی در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه-4
در ایام تعطیلات تابستان برگزار می شود؛ کلاس های آموزشی در کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه کتابخانه عمومی علامه شیخ مفید باغشهر اسلامیه شهرستان فردوس در ایام تابستان، کلاس های آموزشی برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان جنوبی، کتابخانه ی عمومی علامه شیخ مفید اسلامیه در ایام تابستان، کلاس هایی از جمله آموزش ساخت عروسکهای قصه گویی و آموزش اوریگامی برگزار می کند.
کلاس آموزش ساخت عروسکهای قصه گو
کلاس آموزشی «ساخت عروسکهای قصه گو» با هدف بهینه سازی اوقات فراغت مراجعان کودک و بهره گیری از تفکر و خلاقیت کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه از ابتدای مرداد ماه امسال و همزمان با دهه کرامت شروع شده و در روزهای سه شنبه هر هفته در این کتابخانه برگزار می شود.
گفتنی است در جلسه اول این کلاس، قصه ای از کتاب «قصه های کوچک برای بچه های کوچک» نوشته شکوه قاسم نیا توسط فاطمه صالح نیا، کتابدار کتابخانه برای کودکان قصه گویی شد، سپس کودکان با تفکر خلاقانه و همفکری گروهی و آموزش مربی عروسک سازی، به طراحی و ساخت شخصیت های قصه پرداختند و  در جلسات بعدی با استفاده از  عروسکهای ساخته شده و طراحی صحنه قصه به اجرای نمایش عروسکی آن می پردازند.
کلاس آموزش اوریگامی در بخش کودک کتابخانه
کلاس آموزش اوریگامی با هدف ایجاد خلاقیت و علاقه به فعالیت های هنری از ابتدای شهریور ماه 97 در کتابخانه آغاز شده و روزهای دوشنبه و سه شنبه هر هفته و تا پایان شهریور ماه برای علاقمندان برگزار می شود.
در جلسه اول این کلاس، ضمن شرح مفهوم اوریگامی، تاریخچه و فواید آن برای کودکان، مجموعه 6 جلدی اوریگامی شامل: اوریگامی برای کودکان، اوریگامی حیوانات، اوریگامی گل ها، میوه ها و سبزیجات، اوریگامی حیوانات دریایی، اوریگامی لباس و اوریگامی ساده، نوشته روح الله گیوه چی از سری منابع جدید کتابخانه در این موضوع معرفی شد و در هر جلسه با استفاده از این کتابها طرح های دلخواه کودکان آموزش داده می شود.
اوریگامی، هنر خلق شکل های مختلف تنها به وسیله تا کردن کاغذ است که نتیجه آن خلق مجسمه های زیبا و جذاب کاغذی است که گاه می توانند بسیار ساده و گاهی بسیار پیچیده باشند. اوریگامی، تفریح خوبی است که به حداقل امکانات و فضا نیاز دارد و نتیجه کار به سرعت در قالب یک مجسمه کاغذی به دست می آید که برای کودکان بسیار لذت بخش و جذاب است. تقویت هوش، تقویت تجسم سه بعدی، تقویت دقت و مهارت، پرورش خلاقیت، تقویت تمرکز و مهار استرس و افزایش صبر و پیگیری کودک از جمله فواید اوریگامی است.
بیشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 496